Z jakich materiałów są wykonywane dobre drzwi zewnętrzne?

Strona Główna » Blog » Z jakich materiałów są wykonywane dobre drzwi zewnętrzne?


Drzwi zewnętrzne muszą dobrze chronić przed chłodem i wiatrem. Powinny też umożliwiać instalację systemów antywłamaniowych. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę drzwi z najlepszych materiałów.
Na rynku można dzisiaj dostać drzwi z różnych materiałów. Zawsze powinny być one dobrane do indywidualnych potrzeb. Polskie przepisy wymagają, aby współczynnik przenikania ciepła drzwi wynosił maksymalnie 1,3 W/(m²K). Dla domów energooszczędnych norma to około 1,1 W/(m²K), a dla domów pasywnych – 0,8 W/(m²K).

Najlepsze materiały na drzwi zewnętrzne

Najczęściej spotykane obecnie są drzwi zewnętrzne ze stali. Są one wyjątkowo mocne i trwałe, a przy tym dość niedrogie. Ich rama jest zwykle wykonana z drewna lub stali, pokryta arkuszami blachy, a wykończenia – najczęściej zrobione z drewna lub oklein drewnopodobnych. Minusem montażu takich drzwi jest fakt, że trudno jest je ocieplić, jednak współczynnik przenikania ciepła w nowoczesnych modelach sięga U = 0,8 W/(m²K). Drzwi wejściowe aluminiowe są droższe, najczęściej stosuje się je w budynkach użyteczności publicznej. Rama i ościeżnica drzwi jest wykonana z profili aluminiowych, a skrzydło – pokryte arkuszami z włókna szklanego lub PCV. Współczynnik U waha się w przedziale 1,3-1,4 W/(m²K), choć dostępne są też modele o współczynniku U = 0,47 W/(m²K).

Drzwi wejściowe drewniane charakteryzują się dobrymi parametrami cieplnymi, nawet do U = 0,7 W/(m²K). Ich rama i ościeżnica jest wykonana z klejonki drewnianej, a skrzydło pokryte sklejką, płytą wiórową lub HDF oraz fornirem z dębu, sosny, mahoniu i innych. Dość popularne są też drzwi z PCV. Są niedrogie i można je łatwo dopasować do okien i bram. Charakteryzują się dobrą izolacją akustyczną. Są także łatwe w czyszczeniu. Współczynnik U wynosi 1-1,3 W/(m²K).

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych