Strona Główna » Okna » Ogrody zimowe

Ogrody zimowe

Ogród zimowy może mieć różne funkcje. Przede wszystkim może być wykorzystywany jako przechowalnia na zimę dla roślin ogrodowych, jako przeszklony salon, może także stać się werandą prowadzącą do ogrodu lub oranżerią. Jednak niezależnie od pełnionej funkcji, musi charakteryzować się solidną konstrukcją i odpowiednio dobranymi oszkleniami. W naszej ofercie znajduje się system okienny Drutex, dedykowany tworzeniu ogrodów zimowych. W zamkniętym, przeszklonym i nieosłoniętym od słońca pomieszczeniu temperatura może osiągać zbyt wysokie wartości, warto więc zamontować w nim rolety lub dodatkową wentylację, która pozwoli kontrolować nasłonecznienie.

System MB-WG 60 firmy Drutex jest nowoczesnym systemem aluminiowym, dającym wytrzymałą konstrukcję ogrodu zimowego, zapewniającą maksymalną ilość światła dziennego przy utrzymywaniu wysokiego poziomu energooszczędności. Profil aluminiowy posiada przegrodę termiczną, która jest kompatybilna z systemami okiennymi różnych materiałów. Oznacza to, że przeszklenia mogą być objęte ramami z PVC, aluminium lub drewna. Szyby do ogrodów zimowych powinny charakteryzować się wysoką izolacją słoneczną i akustyczną – jednak powinny być także bezpieczne: hartowane i antywłamaniowe.

 

Jakie są zalety ogrodów zimowych?

Ogrody zimowe pozwalają na komfortowe korzystanie z tarasów i balkonów niezależnie od pogody. Dopływ naturalnego światła może wpływać na nastrój mieszkańców domu, może pełnić także poprawiać bilans energetyczny budynku – jeśli zostanie zaprojektowany jako przestrzeń buforowa. W ogrodach zimowych można stworzyć oranżerię, co spodoba się wszystkim osobom ceniącym kontakt ze środowiskiem naturalnym. Nowoczesne przeszklenia do ogrodów zimowych mają wbudowane systemy odprowadzania wody opadowej i można nimi sterować za pomocą pilota lub smartfona.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych