Strona Główna » Bramy garażowe

Bramy garażowe Krosno

Brama garażowa to nieodłączny element każdego garażu. To właśnie ona zapewnia bezpieczeństwo, chroni pojazd oraz inne cenne przedmioty, które przechowują Państwo w garażu przed kradzieżą czy działaniem warunków atmosferycznych. Oferowane przez nas bramy garażowe w Krośnie czy bramy garażowe w Przemyślu firmy Wiśniowski zapewniają wygodne otwieranie i zamykanie garażu. Cechują się one nowoczesnym designem, funkcjonalnością, wysoką jakością wykonania i estetyką. Bramy garażowe Wiśniowski to także trwała konstrukcja, która jest gwarancją sprawnej i niezawodnej pracy przez wiele lat.

W naszej ofercie dostępne są cztery rodzaje bram:

  • segmentowe,
  • uchylne,
  • rozwierne,
  • roletowe.

Bramy rozwierne stanowią ekonomiczne rozwiązanie. Zamykane są na rygle samozatrzaskowe, co gwarantuje bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby. Są to najmniej nowoczesne bramy, ich otwieranie odbywa się manualnie. W bramach roletowych znajduje się napęd, który pozwala na wygodne nawijanie profili. Są to bramy uruchamiane na pilota, z dodatkową korbą pozwalającą na ręczne otwieranie bramy. Z kolei bramy uchylne i segmentowe to wyważenie nowoczesności oraz komfortu otwierania bramy. Są to modele bram z prostą konstrukcją i sprawdzonym mechanizmem otwierania.

Różnice między bramą garażową uchylną a segmentową

Obecnie największą popularnością cieszą się bramy garażowe uchylne i segmentowe. Brama garażowa uchylna unosi się na prowadnicach, które następnie wciągają ją na szyny sufitowe wewnątrz garażu. Brama garażowa segmentowa występuje w dwóch typach: jako górna lub boczna. Brama garażowa segmentowa górna posiada specjalny płaszcz do przesuwania segmentów. Może być wykonana z drewna, aluminium lub okleiny. Jej zaletą są szczelność dzięki bocznym uszczelkom, które blokują wiatr i opady atmosferyczne. Z kolei brama segmentowa boczna działa tak samo jak górna, ale prowadnice umieszczone są na bocznej ścianie garażu – najlepiej montować ją w szerokich pomieszczeniach.

Jak wybrać idealną bramę garażową?

Brama garażowa może się różnić w zależności od modelu, typu i marki. Ważne jest, aby decyzja o jej wyborze była podyktowana indywidualnymi potrzebami i wymaganiami. Bramy garażowe są widocznym elementem elewacji budynku, dlatego dobrze jest wybrać taką, która pasuje do stylu i designu reszty budynku. Można wybierać spośród różnych kolorów, wzorów i wykończeń, które dodadzą estetycznego wyglądu garażowi.

Wybierając bramę garażową, warto dopasować ją do stolarki okiennej i drzwi, w ten sposób bryła budynku zyskuje na estetyce. Dobrze jest także pamiętać, że jakość bramy odpowiada za temperaturę panującą w garażu.

Zdecydujcie Państwo, czy chcecie, aby brama garażowa była zautomatyzowana. Automatyczny system otwierania i zamykania bramy może zapewnić większą wygodę. Ponadto należy wziąć pod uwagę, jakie dodatkowe funkcje oferuje dany model! W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego w jednym z naszych biur. Odwiedzając Nowy Dom otrzymują Państwo możliwość wyceny i dokonania zakupu nie tylko bramy garażowej, ale również okien czy drzwi. Dzięki temu mają Państwo możliwość dopasowania każdego elementu!

wiśniowski
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych