Bramy garażowe

Nowy Dom oferuje bramy garażowe firmy Wiśniowski. Dostępne są cztery rodzaje bram:

  • segmentowe,
  • uchylne,
  • rozwierne,
  • roletowe.

Wybierając bramę garażową, warto dopasować ją do stolarki okiennej i drzwi, w ten sposób bryła budynku zyskuje na estetyce. Warto pamiętać, że jakość bramy odpowiada za temperaturę panującą w garażu.

Bramy rozwierne stanowią ekonomiczne rozwiązanie. Zamykane są na rygle samozatrzaskowe, co gwarantuje bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby. Są to najmniej nowoczesne bramy, ich otwieranie odbywa się manualnie. W bramach roletowych znajduje się napęd, który pozwala na wygodne nawijanie profili. Są to bramy uruchamiane na pilota, z dodatkową korbą pozwalającą na ręczne otwieranie bramy. Bramy uchylne i segmentowe to wyważenie nowoczesności oraz komfortu otwierania bramy. Są to modele bram z prostą konstrukcją i sprawdzonym mechanizmem otwierania.

 

Brama garażowa uchylna i segmentowa - różnice

Obecnie najpopularniejsze są dwa rodzaje bram garażowych: uchylne i segmentowe. Brama garażowa uchylna unosi się na prowadnicach, które następnie wciągają ją na szyny sufitowe wewnątrz garażu. Brama garażowa segmentowa występuje w dwóch typach: jako górna lub boczna. Brama garażowa segmentowa górna posiada specjalny płaszcz do przesuwania segmentów, może być wykonana z drewna, aluminium lub okleiny. Jej zaletą są szczelność dzięki bocznym uszczelkom, które blokują wiatr i opady atmosferyczne. Brama segmentowa boczna działa tak samo jak górna, ale prowadnice umieszczone są na bocznej ścianie garażu – najlepiej montować ją w szerokich pomieszczeniach.

wiśniowski
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych