Bramy garażowe

Strona Główna » Oddziały » Przemyśl » Bramy garażowe

Bramy garażowe Przemyśl

Oferowane przez Nowy Dom bramy garażowe w Przemyślu zapewnią Państwu bezpieczeństwo, ochronę pojazdu oraz cennego mienia przed kradzieżą czy działaniem warunków atmosferycznych W naszej firmie dostępne są cztery rodzaje bram. Sprzedajemy i montujemy bramy:

  • segmentowe,
  • uchylne,
  • rozwierne,
  • roletowe.

Każdą z tych bram można dopasować do stolarki okiennej i drzwiowej w taki sposób, aby budynek zyskał na estetyce. Oprócz bram garażowych możecie Państwo zakupić u nas drzwi i okna w Przemyślu. Oferowane przez nas bramy garażowe firmy Wiśniowski cechują się sprawdzonym mechanizmem otwierania oraz komfortem użytkowania. Są dostępne w różnych wzorach oraz bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można je dopasować do elewacji domu. Postaramy się przybliżyć Państwu różnice między dostępnymi modelami bram, jakie dostępne są w naszej ofercie, co powinno ułatwić wybór idealnej bramy do garażu!

Segmentowe bramy garażowe

To bardzo popularny rodzaj bramy garażowej, w której segmenty poruszają się w prowadnicach. Montowana jest do wewnętrznej ściany garażu, a przy jej otwieraniu i zamykaniu (do góry lub rzadziej – w bok) nie wychyla się z lica garażu. Segmentowa brama garażowa ma prostą konstrukcję i sprawdzony mechanizm otwierania. Decydując się właśnie na ten typ bramy, można optymalnie wykorzystać zarówno przestrzeń garażu, jak i miejsce do parkowania.

Bramy segmentowe nie wymagają wolnej przestrzeni przed garażem, co pozwala na parkowanie samochodu bezpośrednio przy wejściu. Konstrukcja bram segmentowych zapewnia wysoką izolację termiczną oraz akustyczną. Bramy te mogą być wyposażone w napęd elektryczny, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Uchylne bramy garażowe

Ten typ bram garażowych razem z modelami segmentowymi cieszy się dużą popularnością, gdyż cechuje je prosty i szybki montaż, także w garażach o niskim nadprożu. Brama uchylna posiada sztywne skrzydło na prowadnicy, które podczas otwierania przemieszcza się do góry, pod sufit. Co warto podkreślić, brama tego rodzaju jest również łatwa i bezpieczna w obsłudze – po otwarciu przyjmuje nieruchomą pozycję, dzięki czemu nie ma sposobności, by opadła.

Bramy uchylne wiążą się jednak z koniecznością posiadania wolnej przestrzeni przed garażem. Podczas otwierania bramy uchylnej, jej dolna część wysuwa się na zewnątrz, co uniemożliwia parkowanie samochodu bezpośrednio przed garażem. Bramy te są łatwe w montażu i naprawie, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Rozwierne bramy garażowe

To typowe bramy, które otwierają się jak klasyczne, dwuskrzydłowe drzwi. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie o prostej i stabilnej konstrukcji. Nie posiadają napędu, a co za tym idzie otwiera się je manualnie i nie zużywa przy tym prądu. Ponadto zamykane są na rygle samozatrzaskowe, które zabezpieczają przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.

Roletowe bramy garażowe

Można je zamontować w garażu lub na zewnątrz, a otwierać poprzez zdalne sterowanie (w razie awarii jest możliwość ręcznego otwierania). Działają analogicznie jak rolety – składa się je poprzez pionowe zwijanie płaszcza na wał napędowy znajdujący się w kasecie nad progiem. Brak prowadnic pozostawia więcej przestrzeni w garażu i przed wjazdem do niego. Świetnie sprawdzą się w garażach, w których znajduje się niskie nadproże oraz w pomieszczeniach, gdzie pod sufitem i z boku jest mało miejsca.

Jeżeli nadal wybór bramy jest dla Państwa trudny, zapraszamy do naszego biura lub kontaktu telefonicznego i mailowego. Dokonamy wstępnej wyceny i podpowiemy, jaki rodzaj bramy będzie dla Państwa najlepszy!

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych