Strona Główna » Rolety

Rolety Krosno

Rolety pozwalają na kontrolowanie wpadającego do pomieszczenia światła, jednocześnie stanowią ozdobę okna. Zapewniają także prywatność i barierę przed wzorkiem sąsiadów. Oferujemy szeroką gamę wewnętrznych i zewnętrznych rolet w Krośnie w wielu wariantach kolorystycznych i sposobach montażu do wyboru, dzięki czemu z łatwością znajdziecie Państwo model pasujący do danej aranżacji. Nasi doświadczeni pracownicy chętnie pomogą w wyborze rolet. Możecie Państwo zakupić także rolety w Jarosławiu i innych pobliskich miastach w województwie podkarpackim.

Czym wyróżniają się rolety wewnętrzne i zewnętrzne?

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne to popularne rozwiązania w Polsce do domów, mieszkań czy biur. Różnią się one od siebie tym, że rolety wewnętrzne pozwalają na łatwą regulacjęnatężenia przechodzącego światła i zapewnienie prywatności. Występują one w różnych rodzajach, np.rolety rzymskie, rolety dzień-noc, plisowane, bambusowe czy klasyczne materiałowe.Mogą być manualne lub z napędem elektrycznym, co ułatwia ich obsługę i użytkowanie.Osobną kategorię stanowi sposób zaciemnienia lub przyciemnienia, który jest zależny od stopnia przepuszczalności wybranego materiału rolety. Rolety wewnętrzne montowane mogą być we wnęce okiennej, na ścianie, pod sufitem lub w sposób bezinwazyjny na skrzydle okna.

Z kolei rolety zewnętrzne montowane są na zewnątrz budynków i chronią nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także hałasem. Są one coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie. Montowane na zewnątrz pełnią funkcje ochronne oraz izolacyjne - polepszają właściwości cieplne stolarki.Wśród nich można wyróżnić rolety zewnętrzne nadstawne, podtynkowe czy natynkowe.

Rolety zewnętrze montowane są na oknie lub ścianie budynku. Można je zainstalować na etapie budowy domu oraz w istniejących już budynkach. Ich dodatkową funkcją jest stworzenie bariery akustycznej i ochrony przed hałasem z zewnątrz. Przy roletach nie trzeba rezygnować z moskitier ani rolet wewnętrznych, ponieważ ich mechanizmy nie nachodzą na siebie. W ofercie Nowy Dom posiadamy zarówno rolety zewnętrzne firmy Drutex, jak i rolety wewnętrzne lokalnego producenta. Szeroka oferta sprawia, że z łatwością znajdziecie Państwo model pasujący stylu wnętrz czy elewacji.

Czym się różnią rolety plisowane od żaluzji?

Rolety plisowane, zwane plisami poruszają się wzdłuż okna – można wybrać, jaką jego część mają zasłonić. Można zasuwać je z góry lub z dołu. Od żaluzji odróżnia je to, że żaluzjami można zasłonić okno tylko w jeden sposób – opuszczając je z góry okna. Rolety plisowane to jeden, złożony w harmonijkę pas tkaniny, który regulowany jest przez specjalne uchwyty – żaluzje są połączonymi cienkimi paskami drewna lub metalu, którymi steruje się za pomocą sznurków lub pałeczek. Plisy mają jeden przypisany rodzaj zaciemniania pomieszczenia – z kolei w roletach można nim dowolnie sterować. Jeśli nadal mają Państwo problem z wyborem idealnych rolet do swojego domu czy mieszkania, zapraszamy do kontaktu – chętnie podpowiemy i pomożemy dokonać optymalnego wyboru!

roleta
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych