Rolety

Rolety pozwalają na kontrolowanie wpadającego do pomieszczenia światła, jednocześnie stanowią ozdobę okna. Stanowią osłonę prywatności i barierę przed wzorkiem sąsiadów. Z kolei rolety zewnętrze pełnią przede wszystkim funkcje ochronne i polepszają właściwości cieplne stolarki. W ofercie Nowy Dom posiadamy zarówno rolety zewnętrzne firmy Drutex, jak i rolety wewnętrzne lokalnego producenta.

Rolety zewnętrze montowane są na oknie lub ścianie budynku. Można je zainstalować na etapie budowy domu oraz w istniejących już budynkach. Ich dodatkową funkcją jest stworzenie bariery akustycznej i ochrony przed hałasem z zewnątrz. Przy roletach nie trzeba rezygnować z moskitier ani rolet wewnętrznych, ponieważ ich mechanizmy nie nachodzą na siebie.

Rolety wewnętrzne mogą przyjmować różne formy: plis, rolet dzień-noc, rolet rzymskich, bambusowych czy klasycznych materiałowych. Osobną kategorię stanowi sposób zaciemnienia lub przyciemnienia, który jest zależny od stopnia przepuszczalności wybranego materiału rolety. Rolety wewnętrzne montowane mogą być we wnęce okiennej, na ścianie, pod sufitem lub w sposób bezinwazyjny na skrzydle okna.

 

Czym się różnią rolety plisowane od żaluzji?

Rolety plisowane, zwane plisami poruszają się wzdłuż okna – można wybrać, jaką jego część mają zasłonić. Można zasuwać je z góry lub z dołu. Od żaluzji odróżnia je to, że żaluzjami można zasłonić okno tylko w jeden sposób – opuszczając je z góry okna. Rolety plisowane to jeden, złożony w harmonijkę pas tkaniny, który regulowany jest przez specjalne uchwyty – żaluzje są połączonymi cienkimi paskami drewna lub metalu, którymi steruje się za pomocą sznurków lub pałeczek. Plisy mają jeden przypisany rodzaj zaciemniania pomieszczenia – z kolei w roletach można nim dowolnie sterować.

roleta
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych