Drzwi

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne – Krosno i okolice

Jednym z zadań, z którymi należy zmierzyć się podczas budowy domu lub remontu mieszkania, jest wybór drzwi. Jest to istotne, gdyż trafna decyzja przełoży się na to, czy drzwi będą trwałe, szczelne, ciche i energooszczędne. Dzięki nim można również zadbać o właściwy odbiór wizualny wnętrz lub budynku – wyszukany design gwarantuje wyjątkową atmosferę w pomieszczeniach. Decydując się na określony model drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych, sprawdź, czy pasują one również do stolarki okiennej, a także np. bramy garażowej. Nie wiesz, jaki produkt będzie odpowiedni? Skontaktuj się z nami – pomożemy dobrać rozwiązanie do oczekiwań.

Co warto wiedzieć, wybierając drzwi zewnętrzne?

Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne wpływają na energooszczędność budynku i pozwalają obniżyć koszty ogrzewania. Ponadto drzwi wejściowe to element ozdobny domu, w mieszkaniach w blokach może być zapowiedzią wystroju panującego w środku. Często drzwi zewnętrze w domach jednorodzinnych stanowią nawiązanie do stolarki okiennej oraz bramy garażowej. W naszej ofercie dostępne są drzwi zewnętrzne z drewna, aluminium, metalu oraz PVC renomowanych firm:

  • Drutex,
  • KMT STAL,
  • ERKADO,
  • AGMAR

Oferujemy drzwi zewnętrzne w różnych klasach bezpieczeństwa – od RC1 do RC6. Drzwi klasy RC3 i RC4 uznawane są za bezpieczne – charakteryzują się specjalną konstrukcją skrzydła i elementów montażowych, które utrudnią włamanie. Drzwi antywłamaniowe mają też dodatkowe oznaczenia klasy antywłamaniowej drzwi: A, B, C. Drzwi klasy C nie pozwolą włamywaczom na otwarcie ich poniżej 20 minut, charakteryzują się także wysokimi parametrami izolacji akustycznej. Decydując się na zakup atestowanych drzwi antywłamaniowych, można liczyć na zniżki u ubezpieczyciela domu.

Drzwi wewnętrzne czołowych producentów

Zajmujemy się także doborem drzwi wewnętrznych, spełniających oczekiwania naszych klientów. Proponujemy szeroki wybór tych produktów od renomowanych producentów, takich jak:

  • ERKADO,
  • Windoor,
  • Porta,
  • DRE,
  • Intenso,
  • POL-SKONE,

Kierunek otwierania drzwi zewnętrznych

Drzwi wejściowe otwierane do środka to dobre rozwiązanie w przypadku przestronnych korytarzy i wiatrołapów. Z uwagi na zawiasy zamontowane w środku domu, uznawane są za bezpieczniejsze. Jednak, jeśli przedpokój jest ciasny, warto zdecydować się na drzwi otwierane na zewnątrz. Pewną trudność może sprawić otwieranie takich drzwi przy porywistym wietrze i wichurach. W budynkach użyteczności publicznej ważną rzeczą jest, aby drzwi były otwierane na zewnątrz i posiadały odpowiednie światło przejścia, zgodnie z wytycznymi PN.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych