Drzwi

Strona Główna » Drzwi

Drzwi Krosno

Jednym z zadań, z którymi należy zmierzyć się podczas budowy domu lub remontu mieszkania, jest wybór drzwi. Jest to istotne, gdyż trafna decyzja przełoży się na to, czy drzwi będą trwałe, szczelne, ciche i energooszczędne. Decydując się na określony model zewnętrznych lub wewnętrznych drzwi w Krośnie warto sprawdzić, czy pasują one również do stolarki okiennej, a także np. bramy garażowej. Dzięki nim można również zadbać o właściwy odbiór wizualny wnętrz lub budynku – wyszukany design gwarantuje wyjątkową atmosferę w pomieszczeniach. Nie wiesz, jaki produkt będzie odpowiedni? Skontaktuj się z nami – pomożemy dobrać rozwiązanie do oczekiwań.

Co warto wiedzieć, wybierając drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne są ważnym elementem wykończenia każdego domu czy mieszkania. Powinny być one solidne i odporne na warunki atmosferyczne. W Polsce panują bardzo zróżnicowane warunki klimatyczne, dlatego warto wybierać modele wykonane z trwałych materiałów, takich jak drewno, aluminium czy PVC. Istotna jest również ich izolacyjność termiczna i akustyczna. Dobrej jakości drzwi zewnętrzne powinny chronić przed utratą ciepła w zimie, hałasem z ulicyczy innymi niepożądanymi dźwiękami z zewnątrz.

Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne wpływają na energooszczędność budynku i pozwalają obniżyć koszty ogrzewania. Ponadto drzwi wejściowe to element ozdobny domu. Często drzwi zewnętrzne w domach jednorodzinnych stanowią nawiązanie do stolarki okiennej oraz bramy garażowej. W naszej ofercie dostępne są drzwi zewnętrzne z drewna, aluminium, metalu oraz PVC renomowanych firm:

  • Drutex,
  • KMT STAL,
  • ERKADO,
  • AGMAR.

Drzwi zewnętrzne dostępne w naszej ofercie wyposażone są w solidny mechanizm zamkowy oraz wzmocnienia chroniące przed włamaniem. Oferujemy stolarkę drzwiową w Krośnie w różnych klasach bezpieczeństwa – od RC1 do RC6. Drzwi klasy RC3 i RC4 uznawane są za bezpieczne – charakteryzują się specjalną konstrukcją skrzydła i elementów montażowych, które utrudnią włamanie. Drzwi antywłamaniowe mają też dodatkowe oznaczenia klasy antywłamaniowej drzwi: A, B, C. Drzwi klasy C nie pozwolą włamywaczom na otwarcie ich poniżej 20 minut, charakteryzują się także wysokimi parametrami izolacji akustycznej. Decydując się na zakup atestowanych drzwi antywłamaniowych, można liczyć na zniżki u ubezpieczyciela domu.

Drzwi wewnętrzne czołowych producentów

Drzwi wewnętrzne to również bardzo ważny element wyposażenia domu lub mieszkania. Powinny być dobrze dopasowane do stylu wnętrza oraz spełniać wymagania estetyczne i funkcjonalne. Istnieje wiele rodzajów drzwi wewnętrznych, takich jak drzwi pełne, przeszklone, z wypełnieniem z płyt wiórowych, MDF lub sklejki. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na parametry techniczne drzwi, np. ich grubość, odporność na hałas czy izolacyjność termiczną.

Ważne jest również wybranie odpowiedniego systemu otwierania, np. skrzydła przesuwne, harmonijkowe czy uchylne. Jeżeli nie wiedzą Państwo, jaki model drzwi wewnętrznych wybrać, zapraszamy do kontaktu. Zajmujemy się doborem drzwi spełniających oczekiwania naszych klientów. Proponujemy szeroki wybór tych produktów od renomowanych producentów, takich jak:

  • ERKADO,
  • Windoor,
  • Porta,
  • DRE,
  • Intenso,
  • POL-SKONE.

Kierunek otwierania drzwi zewnętrznych

Drzwi wejściowe otwierane do środka to dobre rozwiązanie w przypadku przestronnych korytarzy i wiatrołapów. Z uwagi na zawiasy zamontowane w środku domu, uznawane są za bezpieczniejsze. Jednak, jeśli przedpokój jest ciasny, warto zdecydować się na drzwi otwierane na zewnątrz. Pewną trudność może sprawić otwieranie takich drzwi przy porywistym wietrze i wichurach. W budynkach użyteczności publicznej ważną rzeczą jest, aby drzwi były otwierane na zewnątrz i posiadały odpowiednie światło przejścia, zgodnie z wytycznymi PN.

Zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego w naszej siedzibie w Krośnie. Pomożemy Państwu nie tylko wybrać najlepsze rozwiązanie, ale również zajmiemy się montażem drzwi.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych