Rolety zewnętrzne jako element zabezpieczenia przed włamaniem

Strona Główna » Blog » Rolety zewnętrzne jako element zabezpieczenia przed włamaniem


Okna i drzwi balkonowe ułatwiają wtargnięcie do naszej prywatnej przestrzeni w celu dokonania kradzieży. Choć możemy zdecydować się na montaż stolarki antywłamaniowej, to warto także stosować dodatkowe zabezpieczenia. Jednym z dostępnych rozwiązań są rolety zewnętrzne. W jaki sposób utrudniają życie złodziejom? Jakie korzyści związane są z ich montażem. Wyjaśniamy.

Podstawowe funkcje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne od dłuższego czasu cieszą się rosnącą popularnością. Montowane są zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i np. sklepach, co ma związek z m.in. ich wpływem na bezpieczeństwo obiektu. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko ograniczamy możliwość zajrzenia do wnętrza pomieszczeń mieszkalnych lub usługowych, ale także uniemożliwiamy bezpośredni dostęp do szyby, co chroni zarówno przed złodziejami, jak i aktami wandalizmu oraz jej rozbiciem na skutek ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet zewnętrznych, których nadrzędną funkcją jest ochrona okien oraz zapewnienie prywatności. Co więcej, rolety zewnętrzne pomagają ograniczyć straty energii cieplnej w sezonie grzewczym i umożliwiają utrzymanie niskiej temperatury w pomieszczeniach latem, chroniąc przed ich nagrzewaniem się od słońca, a także zmniejszają docierający do budynku hałas.

Jak rolety zewnętrzne chronią przed włamaniem?

W Internecie znajdziemy wiele „spowiedzi” byłych złodziei, którzy ze szczegółami opowiadają o swojej profesji oraz przestrzegają przed popełnianiem ułatwiających ich „pracę” błędów. Jednym z nich jest pozostawianie odsłoniętych okien, co pozwala na obejrzenie wnętrza pomieszczeń oraz ocenę stopnia zamożności mieszkańców budynku. W przypadku domów obserwacja trwa nawet kilka tygodni, podczas których włamywacz poznaje plan dnia swojej ofiary i ocenia szansę na powodzenie planowanych działań. Zasłaniając okna roletami zewnętrznymi, zyskujemy nie tylko poczucie prywatności, ale także bezpieczeństwa, bo osłonięcie szyby znacząco utrudnia obserwację obiektu i wtargnięcie do budynku w celu dokonania kradzieży.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych