Klasyfikacja bram garażowych ze względu na sposób otwierania

Strona Główna » Blog » Klasyfikacja bram garażowych ze względu na sposób otwierania


Brama garażowa powinna być idealnie dopasowana do otworu garażowego, w którym zostanie zamontowana, a także szerokości i długości podjazdu oraz sposobu zagospodarowania pomieszczenia garażowego. Do dyspozycji mamy kilka rozwiązań, które doskonale sprawdzają się w garażach wolnostojących i garażach stanowiących część budynków mieszkalnych. Jak dzielimy bramy garażowe pod względem sposobu otwierania? Wyjaśniamy.

Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe różnią się pod względem sposobu otwierania, podstawowych parametrów, które decydują o ich szczelności oraz wytrzymałości, a także rodzaju materiałów. Wybór odpowiedniego rozwiązania może wydawać się trudny. Jak się do niego przygotować? Na początek warto wybrać odpowiedni sposób otwierania bramy garażowej, który zapewni komfort i wygodę korzystania z przestrzeni garażu, a także będzie dopasowany do jego specyfiki. Pod względem sposobu otwierania dzielimy bramy garażowe na:

  • bramy garażowe otwierane w pionie (bramy wertykalne) np. tradycyjne bramy uchylne, bramy segmentowe górne i bramy rolowane,
  • bramy garażowe rozwierne jedno i dwuskrzydłowe,
  • bramy garażowe otwierane w poziomie (bramy horyzontalne) np. bramy segmentowe boczne, bramy przesuwne.

Rodzaj bramy garażowej wpływa na funkcjonalność garażu. Nie wszystkie z dostępnych rozwiązań sprawdzają się np. w przypadku wąskiego lub krótkiego podjazdu, a także garaży, które znajdują się tuż przy ulicy lub chodniku.

Tradycyjne rozwiązania np. brama uchylna i brama rozwierna to rozwiązania do garaży z długim i szerokim podjazdem, bo zajmują one sporo miejsca. Nowoczesne bramy garażowe np. bramy rolowane i bramy segmentowe doskonale sprawdzają się także w przypadku krótkich i wąskich podjazdów. Oprócz sposobu pootwierania bramy garażowej warto także zwrócić uwagę na materiały, których została ona wykonana oraz to, w jaki sposób chroni ona przed stratami energii cieplnej.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych