Jakie bramy najlepiej pasują do garaży o małej powierzchni?

Strona Główna » Blog » Jakie bramy najlepiej pasują do garaży o małej powierzchni?


Szukając odpowiedniej bramy garażowej, będziesz mieć do wyboru wiele modeli o różnej budowie i rozmaitych kolorach. Jeśli twój garaż jest niewielki, to zwróć szczególną uwagę na sposób otwierania bramy. Właściwy wybór zapewni ci komfortowe korzystanie z garażu. Które typy bram najlepiej pasują do małego garażu? Podpowiadamy poniżej.

Aby dobrać właściwą bramę do garażu, trzeba brać pod uwagę nie tylko wymiary garażu, ale także konstrukcję całego budynku, szczególnie ścian przylegających. Konieczne jest wykonanie pomiaru otworu, w którym będzie zamontowana brama, uwzględniającego jego szerokość, wysokość, szerokość filarków po bokach oraz wysokość ściany nad otworem. Od tych parametrów zależy możliwość instalacji konkretnego rodzaju bramy. Nie bez znaczenia jest także planowany sposób użytkowania garażu, ilość miejsca tuż przy wjeździe do garażu oraz kształt podjazdu. Przy pochyłych odjazdach najlepiej sprawdzają się bramy segmentowe i roletowe.

Jakie są podstawowe typy bram garażowych?

Podstawowe typy bram garażowych dostępnych obecnie na rynku to: bramy segmentowe, roletowe, rozwierne i uchylne. Bramy segmentowe są dostępne już od 2 metrów szerokości. Ich montaż wymaga przynajmniej 15 cm marginesu ściany nad otworem przy sprężynach naciągowych, wersje boczne bram wymagają większych marginesów. Zaletą bram segmentowych jest to, że nie zajmują wiele przestrzeni na podjeździe w czasie otwierania, podobnie jak bramy rolowane. Do bram rolowanych potrzeba 30 cm ściany nad otworem oraz bocznego filarka o szerokości 20 cm. Przy instalacji bramy uchylnej potrzebny jest margines ok. 10 cm ściany nad otworem i z boku. Trzeba pamiętać, że otwieranie jej wymaga przynajmniej 1,5 metra pustej przestrzeni na podjeździe, podobnie jak w przypadku bramy rozwiernej.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych