Jak dobrać drzwi wewnętrzne do wystroju pomieszczeń?

Strona Główna » Blog » Jak dobrać drzwi wewnętrzne do wystroju pomieszczeń?


Nie tylko wybór drzwi zewnętrznych może sprawiać problemy. Równie trudny jest wybór drzwi, które zostaną zamontowane we wnętrzu domu lub mieszkania. W tym przypadku musimy zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie drzwi do stylu aranżacji pomieszczeń, bo tylko wówczas staną się one spójnym elementem wystroju wnętrz. Jakimi zasadami kierować się podczas wyboru drzwi wewnętrznych? Podpowiadamy.

Drzwi wewnętrzne jako jeden z elementów wystroju wnętrz

Wybór drzwi wewnętrznych to jeden z trudniejszych etapów wykończenia wnętrz. Dzielą one przestrzeń na poszczególne strefy, zapewniając prywatność, a także stanowią jeden z ważnych elementów wystroju wnętrza. Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne tworzą z innymi elementami wyposażenia harmonijną całość, pozwalając m.in. optycznie powiększyć przestrzeń i dodatkowo ją doświetlić.

Wybór drzwi wewnętrznych zgodnie z zasadą podobieństwa

Podczas wyboru drzwi wewnętrznych bardzo ważna jest ich kolorystyka. Uniwersalnym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest dopasowanie koloru drzwi wewnętrznych do koloru podłogi. W przypadku tradycyjnych podłóg drewnianych lub paneli, które przypominają swym wyglądem naturalne drewno, najczęściej inwestorzy decydują się na drzwi w różnych odcieniach brązu. To doskonały wybór, który pozwala stworzyć spójną bazę aranżacji. Jasne podłogi  idealnie współgrają z drzwiami w białym lub szarym kolorze. W nowoczesnych i industrialnych wnętrzach możemy zdecydować się na montaż drzwi np. w kolorze czarnym. Możemy również dopasować drzwi wewnętrzne do koloru ścian, co pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń.

Wygląd drzwi a styl aranżacji wnętrz

Na rynku dostępne są drzwi pełne i drzwi z przeszkleniami, które cechują się różnorodnym designem. Minimalistyczne formy świetnie współgrają z modnym w ostatnich latach stylem skandynawskim, stylem industrialnym i stylem nowoczesnym. W przypadku stylu tradycyjnego oraz pomieszczeń, w których znajdują się np. antyki i meble stylizowane, doskonałym wyborem będą eleganckie drzwi klasyczne, które są jednym z bardziej uniwersalnych rozwiązań. W przypadku przedpokoju, z którego wchodzimy do poszczególnych pomieszczeń, warto zdecydować się na drzwi przeszklone, bo zyskamy wówczas nieco naturalnego światła, doświetlając ciemną przestrzeń. Warto wiedzieć, że w przypadku drzwi łazienkowych powinniśmy wybrać specjalne drzwi z otworami wentylacyjnymi np. w formie podcięcia, dzięki którym możliwy będzie prawidłowy obieg powietrza.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych