Jak dbać o okna z PCV?

Strona Główna » Blog » Jak dbać o okna z PCV?


Okna z PCV to najczęściej wybierany rodzaj okien, co ma związek z doskonałymi parametrami użytkowymi, korzystną ceną, a także nieskomplikowaną pielęgnacją. Właściwie użytkowane i odpowiednio czyszczone okna plastikowe przez długie lata skutecznie chronią przed stratami energii cieplnej oraz hałasem, a także są ozdobą budynku. Jak pielęgnować okna plastikowe, aby zachowały idealny wygląd przez długi czas? Podpowiadamy.

Zasady użytkowania i pielęgnacji okien plastikowych

Wszystkie rodzaje okien wymagają odpowiedniej pielęgnacji, jednak równie ważne jest prawidłowe użytkowanie okien, które zapobiega ich uszkodzeniu. Przede wszystkim – okna nie mogą pozostawać otwarte podczas silnego wiatru, nie należy wkładać żadnych przedmiotów pomiędzy skrzydło i ościeżnicę, a także obciążać skrzydła okiennego. Przestrzeganie tych zasad pozwala uniknąć mechanicznych uszkodzeń okien oraz wypaczenia się profili okiennych.

Podstawą dbania o okna z PCV, oprócz przestrzegania zasad ich bezpiecznego użytkowania, jest systematyczna pielęgnacja. Zabrudzenia z okien plastikowych powinniśmy usuwać za pomocą miękkiej ściereczki lub gąbki i delikatnego środka czyszczącego np. specjalnie przeznaczonego do mycia szyb i ram okiennych płynu. Sposobem na zabrudzenia jest także roztwór letniej wody i płynu do mycia naczyń.

Pielęgnacja okien z PCV krok po kroku

Zanim przystąpimy do mycia okien, powinniśmy miękką ściereczką usunąć znajdujący się na powierzchni szyb i ram kurz oraz inne cząsteczki stałe. Znacząco ułatwi to mycie okien, a także zapobiegnie powstawaniu zarysowań. Profile okienne po zastosowaniu środka czyszczącego należy przetrzeć wilgotną ściereczką oraz wytrzeć do sucha. Nie zaleca się stosowania żrących detergentów oraz proszków i mleczek z ostrymi drobinkami, a także ostrych gąbek, które mogą uszkodzić powłokę profili okiennych.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych