Jak dbać o automatyczną bramę garażową?

Strona Główna » Blog » Jak dbać o automatyczną bramę garażową?


Nowoczesna brama garażowa to wygoda, oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo dla Twojego domu. Rynek oferuje kilka rodzajów bram, w tym bramy garażowe segmentowe, uchylne, rozwierne czy roletowe. Jeżeli zależy Ci na trwałej konstrukcji, która jest gwarancją sprawnej i niezawodnej pracy przez wiele lat, to warto zdecydować się na zakup bramy garażowej w Krośnie producenta Wiśniowski. Możesz postawić na model wykonany z drewna, aluminium lub okleiny. Aby jednak cieszyć się wszystkimi zaletami automatycznej bramy, warto zadbać o jej prawidłowe funkcjonowanie oraz utrzymanie.

Regularne sprawdzanie stanu bramy i czyszczenie powierzchni

Kluczowym elementem dbania o automatyczną bramę garażową jest regularne sprawdzanie jej stanu technicznego. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zużycie części mechanicznych oraz sprawdzić, czy nie ma żadnych uszkodzeń. Warto kontrolować również stan szyn prowadzących oraz sprężyn napinających. Zwróć szczególną uwagę na śruby czy nakrętki, ponieważ ich luzowanie może prowadzić do awarii.

Brama garażowa wystawiona jest na działanie czynników atmosferycznych.  Aby zapewnić jej długowieczność oraz utrzymanie estetycznego wyglądu, warto regularnie czyścić powierzchnię bramy łagodnymi detergentami i miękką szmatką.

Konserwacja elementów ruchomych

Elementy ruchome automatycznej bramy, narażone są na zużycie i korozję. Dlatego ważne jest, aby regularnie smarować te części, szczególnie w miejscach styku powierzchni metalowych. Dobrze jest stosować specjalistyczne preparaty do konserwacji, środki antykorozyjne lub farby zabezpieczające.

Kontrola układu elektrycznego

Automatyczna brama garażowa wyposażona jest w układ elektryczny sterujący jej ruchem, dlatego należy regularnie kontrolować stan tego układu oraz sprawdzać napięcie zasilania. Warto także upewnić się, że siła napędu automatycznej bramy garażowej jest odpowiednio ustawiona, ponieważ może to mieć wpływ na jej funkcjonowanie oraz bezpieczeństwo użytkowania.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych