Drzwi zewnętrzne jako wizytówka domu

Strona Główna » Blog » Drzwi zewnętrzne jako wizytówka domu


Drzwi zewnętrzne nie tylko chronią naszą prywatną przestrzeń, odgradzając ją od świata zewnętrznego, ale także wpływają na estetykę budynku. Ich wygląd jest ważny, jednak warto wiedzieć, że nie najważniejszy. Choć drzwi są wizytówką domu, to musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby ich parametry techniczne spełniały obowiązujące normy, pozwalając na skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi, a także stratami cennej energii cieplnej.

Drzwi zewnętrzne – jakie funkcje pełnią?

Drzwi zewnętrzne stanowią bardzo ważny element każdego domu i mieszkania, choć w zależności od tego, gdzie mają zostać zamontowane, wybierane są pod względem nieco innych kryteriów. Dostępne są w wielu różnych rodzajach i służą przede wszystkim w celu zabezpieczenia naszej przestrzeni mieszkalnej przed przenikaniem zimna i stratami energii cieplnej, a także dostępem osób postronnych. Nie mniej ważną funkcją drzwi zewnętrznych jest poprawa estetyki budynku. Element ten powinien współgrać z jego stylem architektonicznym, kolorystyką, a także elementami małej architektury i ogrodzeniem.

Drzwi muszą zachęcać do przekroczenia progu domu…

Wszystko, co znajduje się poza murami domu, stanowi jego wizytówkę. Przemyślany dobór poszczególnych elementów, które składają się na naszą prywatną przestrzeń, powoduje, że na odwiedzających nas osobach, robimy dobre pierwsze wrażenie. Estetyka drzwi jest ważna i powinna być spójna z jego otoczeniem, a także wystrojem wnętrz, jednak nie mniej istotny jest dobór drzwi pod względem parametrów technicznych.

Na rynku dostępne są tradycyjne drzwi drewniane, drzwi z PCV, drzwi aluminiowe oraz drzwi z metalu, które możemy dopasować do indywidualnych potrzeb pod każdym względem, poprawiając estetykę budynku oraz dbając o jego ochronę. Podczas zakupu drzwi, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii m.in.:

  •  izolacyjność termiczną, która pozwala uniknąć uciekania ciepłego powietrza z wnętrza budynku, a także zabezpiecza przed przenikaniem zimna do jego wnętrza,
  •  izolację akustyczną, która pozwala odgrodzić się od uciążliwego hałasu;
  •  wodoszczelność;
  •  zabezpieczenia przed włamaniem.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że drzwi zewnętrzne współgrają z elementami stolarki okiennej i kolorem elewacji, jednak w nowoczesnym budownictwie wizytówką domu stają się przyciągające uwagę nietypowym kolorem lub designem drzwi zewnętrzne. To rozwiązanie dla osób, które chcą się wyróżniać oraz podkreślić swój indywidualny styl, nie tracąc na funkcjonalności i bezpieczeństwie.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych