Dlaczego okna PCV to dobra alternatywa dla okien drewnianych i aluminiowych?

Strona Główna » Blog » Dlaczego okna PCV to dobra alternatywa dla okien drewnianych i aluminiowych?


Wybór okien to jeden z etapów poprzedzających prace wykończeniowe i wprowadzenie się do nowego domu. Wybór rodzaju stolarki okiennej jest także niezbędny, gdy decydujemy się na termomodernizację domu lub mieszkania oraz generalny remont. Nie jest on łatwy, bo pod uwagę musimy wziąć kilka ważnych kryteriów. Wyjaśniamy, dlaczego okna z PCV są dobrą alternatywą dla okien drewnianych i aluminiowych.

Okna z PCV – najczęściej wybierany rodzaj okien

Na rynku dostępne są tradycyjne i nowoczesne rodzaje stolarki okiennej. Niegdyś jedynym dostępnym rozwiązaniem były okna drewniane, jednak obecnie mamy zdecydowanie większy wybór, co pozwala na dopasowanie rodzaju stolarki okiennej do indywidualnych potrzeb. Możemy wybierać spośród okien drewnianych, okien z PCV oraz dostępnych od stosunkowo niedawna okien aluminiowych. Każde z tych rozwiązań ma wiele zalet, jednak najchętniej wybieranym rodzajem okien, są okna z PCV.

Co powoduje, że od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i są montowane nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także budynkach komercyjnych i budynkach użyteczności publicznej? Ten rodzaj stolarki okiennej wyróżnia się przede wszystkim korzystnym stosunkiem jakości do ceny, co jest niezwykle ważne dla każdego inwestora. Okna z PCV są także bardzo wytrzymałe i cechują się odpowiednimi parametrami technicznymi, które decydują o ich szczelności. Nie mniej ważna jest estetyka, którą możemy dopasować do indywidualnych potrzeb.

Okna z PCV dostępne są w wielu rozmiarach standardowych; bez problemu zamówimy także stolarkę okienną w nietypowym rozmiarze lub kształcie. To wszystko sprawia, że okna plastikowe od kilku dekad nie tracą na popularności, stając się nie tylko tańszą, ale także bardziej funkcjonalną alternatywą dla okien drewnianych i aluminiowych.

Najważniejsze zalety okien z PCV

Jak już zostało wspomniane, okna z PCV cechują się wysoką jakością, która idzie w parze z atrakcyjną ceną. Nie jest to jedyna zaleta tego rozwiązania. Okna plastikowe dostępne są wielu rodzajach i w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu stały się rozwiązaniem uniwersalnym, które doskonale współgra z klasycznym i nowoczesnym stylem architektonicznym. Charakteryzują się one doskonałą szczelnością, gwarantując wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie, bo w przeciwieństwie do stolarki okiennej z drewna, nie wymagają systematycznej konserwacji i możemy je bez większego wysiłku utrzymać w idealnym stanie. Są też bardziej odporne na zarysowania niż okna aluminiowe.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych