Dlaczego jesień to dobry czas na regulację i konserwację okien?

Strona Główna » Blog » Dlaczego jesień to dobry czas na regulację i konserwację okien?


Jak wiadomo, okres jesienny czy też jesienno-zimowy kojarzy nam się przede wszystkim ze znacznym spadkiem temperatur zarówno w dzień, jak i w nocy. Wiąże się to często również z koniecznością dogrzewania naszych mieszkań, co w przypadku uszkodzonych lub też nieszczelnych okien może doprowadzić do znacznych strat energii cieplnej. Aby temu zapobiec, musimy w sposób kompleksowy zająć się konserwacją takich elementów jak, chociażby uszczelki, okucia czy ramy oraz przede wszystkim szyby. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń tych części musimy niezwłocznie zająć się ich wymianą, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco pieniędzy na ogrzewaniu.

Przeciwdziałanie wilgoci oraz innych szkodliwych czynników

Źle zakonserwowane lub też znajdujące się w złym stanie technicznym okna w sezonie jesiennym to czynnik, przez który później możemy mieć mnóstwo innych problemów. Podstawowym z nich jest oczywiście wilgoć, która w sposób skuteczny będzie przedostawać się przez nieszczelne okno do naszych pomieszczeń, co może doprowadzić do pojawienia się na ścianach bardzo uporczywych plam w postaci pleśni czy też grzybów, których usunięcie często wiąże się ze zdzieraniem tynku. Czynniki te mają również bardzo zły wpływ na osoby posiadające różnego typu alergie. Warto zatem w tym kontekście również zadbać o stan naszej stolarki okiennej właśnie w okresie jesiennym.

W kontekście szkodliwych czynników nie zapominajmy również o tym, że jesień jest okresem, w którym zarówno niska temperatura, jak i wcześniej wymieniona wilgoć mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń samego skrzydła okiennego, które przy nieumiejętnej konserwacji trzeba będzie wymienić. Na elementach metalowych pojawić może się również rdza. Aby skutecznie zakonserwować okna w sezonie jesiennym, musimy zastosować przede wszystkim środki antykorozyjne oraz smar do zawiasów i okuć. Oprócz tego warto zadbać o odpowiednie wyczyszczenie okna przy zastosowaniu środków myjących (najlepiej takich, które skutecznie odpychają kurz).

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych