Charakterystyka garażowych bram segmentowych

Strona Główna » Blog » Charakterystyka garażowych bram segmentowych


W celu zabezpieczenia naszego garażu możemy wybierać spośród różnych rodzajów bram garażowych. Jeżeli chcemy połączyć bezpieczeństwo z wysokim komfortem użytkowania oraz funkcjonalnością, to doskonałym wyborem będą garażowe bramy segmentowe? Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Czym charakteryzuje się ten rodzaj bram garażowych? Wyjaśniamy.

Jak zbudowane są segmentowe bramy garażowe?

Bramy garażowe segmentowe to rozwiązanie dla wymagających użytkowników. Dzięki specjalnej budowie doskonale sprawdzają się nawet w przypadku krótkiego podjazdu i lokalizacji garażu tuż przy chodniku. Nie bez powodu rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne – brama garażowa segmentowa jest doskonałym wyborem, gdy zależy nam na bezpieczeństwie, bezawaryjnym i cichym działaniu oraz bezproblemowym dostępie do garażu.

Bramy garażowe segmentowe zbudowane są z kilku połączonych ze sobą elementów – paneli wykonanych z blachy i pokrytych warstwą materiału wykończeniowego. Dzięki zastosowaniu specjalnych zawiasów z łożyskami kulkowymi pomiędzy panelami możliwe jest ich płynne i bezgłośne działanie. Brama garażowa segmentowa porusza się na prowadnicach, a za jej prawidłowe działanie odpowiadają mocne sprężyny. Pomiędzy poszczególnymi panelami znajduje się specjalne uszczelnienie, które po zamknięciu bramy chroni przed stratami ciepła i przedostawaniem się do wnętrza garażu opadów atmosferycznych. Ten rodzaj bram garażowych może zostać wyposażony w napęd elektryczny oraz dostosowany do różnych kształtów otworów garażowych.

Rodzaje bram garażowych segmentowych

Możemy zdecydować się na bramę garażową segmentową pionową, która chowa się pod sufitem garażu lub poziomą – wówczas wsuwa się ona w przestrzeń przy jednej ze ścian. Bramy segmentowe poziome znajdują zastosowanie przede wszystkim w niskich garażach lub garażach, w których przestrzeń pod sufitem została już zagospodarowana w celu zyskania dodatkowego miejsca do przechowywania. Bramę garażową segmentową możemy bez problemu dopasować do koloru elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej, a także stylu architektonicznego budynku, bo rozwiązanie to dostępne jest w wielu wzorach, kolorach i materiałach wykończeniowych.

Zalety bram garażowych segmentowych

Segmentowa brama garażowa to najmniej kłopotliwe z dostępnych rozwiązań. Nie wymaga ona konserwacji, jest cicha, łatwo się otwiera i nie zajmuje cennego miejsca przed garażem oraz w jego wnętrzu. Co więcej, możliwe jest dostosowanie segmentowej bramy garażowej do swoich indywidualnych potrzeb i estetyki budynku.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych